Kozmetički tretmani kod kuće vs. profesionalni tretmani - Šta je bolje?
Da li je bolje negovati kožu kod kuće ili ići na profesionalne kozmetičke tretmane? Saznajte kako izbeći probleme i održavati zdravu kožu.
Kozmetički Tretmani Kod Kuće vs. Profesionalni Tretmani – Šta Je Bolje?
Mnoge žene i devojke imaju iskustva sa biološkim tretmanima čišćenja i ceđenja kod kozmetičara. Neke su imale loša iskustva, dok su druge ostale sa ožiljcima i rupama na koži zbog nestručnog tretmana. Da li je bolje negovati kožu kod kuće ili ipak povremeno posetiti stručnjaka?
Negovanje kod kuće vs. poseta kozmetičaru
Mnogi smatraju da je bolje negovati kožu samostalno, ali koristeći kvalitetnu kozmetiku, nego ići kod nekog "stručnjaka" koji može naškoditi. S druge strane, pravi stručni kozmetičar može pružiti tretmane koji koži daju svilenkast izgled i dugotrajnu negu.
Neki ljudi imaju kožu kojoj nije potrebno često čišćenje, pa im je dovoljan blagi piling, masaža lica i maska jednom mesečno. Drugi, međutim, preferiraju detaljno čišćenje jednom ili dva puta godišnje, dok se inaše oslanjaju na kućnu negu.
Koliko često raditi piling i stavljati maske?
Prema iskustvima, piling treba raditi jednom u 7 do 15 dana, u zavisnosti od tipa kože. Češća upotreba može iritirati kožu, naročito ako je osetljiva. Maske se mogu koristiti jednom nedeljno, osim u slučaju dubinskog čišćenja gde se preporučuje dva puta nedeljno u početnoj fazi, a kasnije jednom nedeljno za održavanje.
Neki koriste med i krastavac za prirodnu masku, dok drugi preferiraju gotove proizvode sa hidratantnim sastojcima. Za masnu kožu preporučuje se maska za dubinsko čišćenje, dok je za suvu kožu bolja hidratantna maska.
Kako se rešiti mitesera bez ceđenja?
Mnoge žene imaju probleme sa miteserima, a često se dešava da koža postane crvena i otečena posle neprofesionalnog ceđenja. Umesto toga, može se probati metoda sa naparom i iseckanim peršunom:
- Napari lice toplom parom da se pore otvore.
- Prođi preko kože iseckanim peršunom.
- Očisti lice vatom.
Ova metoda postepeno uklanja mitesere bez rizika od ožiljaka. Takođe, blage voćne kiseline poput onih iz pomorandže mogu pomoći u čišćenju pora.
Šta izbegavati?
- Preterana upotreba maski – Neke žene koriste maske i do 6 puta nedeljno, što može narušiti ravnotežu kože.
- Često korišćenje maramica za skidanje šminke – One sadrže hemikalije koje mogu iritirati kožu.
- Neodgovorno ceđenje – Ako se radi nepravilno, može ostaviti trajne rupe i ožiljke.
Zaključak
Iako profesionalni tretmani kod kozmetičara mogu dati odlične rezultate, mnogo je bezbednije i efikasnije negovati kožu redovno kod kuće, koristeći prirodne i blage proizvode. Ako već odlazite na tretmane, obavezno potražite stručnog kozmetičara kako biste izbegli neželjene posledice.